Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Efectin spowodował zmiany w mózgu?

Witam, przez okres około 4 miesięcy brałam za duża dawkę efectinu. Myślałam ze moje objawy są wynikiem nerwicy a one pochodziły od zbyt dużej dawki efectinu. Czy po zmniejszeniu dawki mój stan wróci do normy czy lat wyższa dawka mogła mi uszkodzić coś w mózgu? I uu nie będzie lepiej?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Witam! Zanim Pani zaczęła stosować ten lek musiały być jakieś dolegliwości - zdrowe osoby nie powinny brać leków. Efectin należy do leków p/depresyjnych z grupy SNRI, które mają również działanie p/lękowe i p/bólowe. Jeżeli nie ma wyraźnych wskazań. to nie należy ich stosować. Zaczynają one działać z opóźnieniem 2-4 tygodni, a czasem jeszcze większym. Leki tego typu należy odstawiać stopniowo w ciągu kilku tygodni. Po odstawieniu wszystko wróci do stanu wyjściowego - też potrzebny jest czas. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy