Czy faktycznie mam się nie przejmować tym opisem płuc?

Witam z profilaktycznego prześwietlenia płuc wyszła płytkowa niedodma w częściach obwodowych dolnych pól płucnych. Opis widział pulmonolog oraz lekarz rodzinny i stwierdzili że mam się tym nie przejmować, tym bardziej że rzuciłam palenia 8 miesięcy temu. Czy faktycznie nie ma czym się przejmować?

To co ma Pani napisane to prawdopodobnie "płytka niedodmy", najczęściej wynika z niepełnego wdechu zrobionego przed radiogramem. Palenie papierosów, wydzielina w oskrzelach może powodować, że pojawią się takie płytki niedodmy. Proponuję wykonać spirometrię, dobrej jakości kontrolny radiogram po 3 miesiącach od tego opisywanego + radiogram z profilem (obu stron)