Gwałtowne ostawienie papierosów a ryzyko wystąpienia raka

Witam mam 23 lata. Od jakiegoś czasu postanowiłem skończyć z paleniem papierosów. Rzuciłem palenie z dnia na dzień, gdyż rzucanie poprzez ograniczanie ilości wypalanych papierosów nie przynosiło żadnego efektu. Czy takie gwałtowne zerwanie z nałogiem zwiększa ryzyko wystąpienia raka? Pytam bo w internecie przeczytałem artykuł w którym było napisane że po 2 latach od rzucenia palenia występuje często nowotwór u osób które rzuciły palenie. Bardzo proszę o szczerą odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Badania wykazują odwrotną zależność, że zaprzestanie palenia zmniejsza ryzyko rozwoju chorób płuc i nowotworów nikotynozależnych.