Czy faktycznie stres może tak źle wpływać na samopoczucie?

Od jakiegoś czasu mam zawroty głowy, czuje taką niestabilność. Dodatkowo pojawiają się nudności, szumy uszne, zatykanie się uszu. Już od dawna mam mroczki przed oczami - często się pojawiają. Boli głowa, częste migreny z aurą. Wcześniej czegoś takiego nie miałam. Bardzo się denerwuje wszystkim, stres wpływa na mnie źle od zawsze, czy to może być tego przyczyna. Nie umiem sobie z tym poradzić. Konsultowałam to z psychiatrą, dostałam leki, które na mnie działały przez chwilkę. Neurologicznie i kardiologicznie ok. Czy faktycznie tak stres może na mnie wpływać, że nie mogę normalnie funkcjonować?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przewlekły stres może mieć naprawdę bardzo negatywne skutki dla organizmu człowieka. Chodzi tutaj głównie o obniżenie odporności oraz zwiększenie podatności na działanie niektórych chorób.

Jeżeli przeprowadziła Pani dokładną diagnostykę pod kątem neurologicznym oraz kardiologicznym, najprawdopodobniej wina leży właśnie w dużej podatności na stres. Zalecamy, aby kontynuowała Pani terapię u psychiatry. Może potrzebna będzie mocniejsza farmakoterapia, jednak taką decyzję musi podjąć specjalista.

Stres bardzo źle wpływa na samopoczucie człowieka, przez co pojawiają się objawy takie jak bóle głowy czy brzucha, bezsenność, depresję i nerwicę. W razie możliwości, powinna Pani także ograniczyć swój udział w sytuacjach, które mogą powodować nasilenie stresu. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, więc w takim przypadku mogą pomóc leki.

Dla pewności może też Pani wykonać ogólną morfologię krwi.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/stres

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.