Czy guzek na odbycie wskazuje na konieczność wizyty u proktologa?

Dzien dobry. Od jakiegos tygodnia podczas kapieli i mycia sie wyczuwam na poaczatku odbytu jakis guzek ktory jest miekki i dotykiem prsypomina grubsza zyłke. Podczas masowania tejze zylki mozna powiedziec ze sie chowa. W dotyku lekko boli. Podczas siadania na fotelu rowniez czuc lekki dyskomfort i klucie. Nie ma krwawienia. Co to moze byc i czy jest jakas forma doraznego leczenia nim udam sie do proktologa?

Lek. Michał Lenard

Prawdopodobnie jest to żylak odbytu. Warto skonsultować się z chirurgiem, lub właśnie proktologiem, który Pana zbada i zaproponuje najlepsze dla Pana leczenie. Pozdrawiam!