Czy hipnoza może pomóc na te dolegliwości?

Witam moja córka od 3 miesięcy słyszy glosy była w szpitalu psychiatrycznym P.doktor wykluczyła schizofrenie twierdząc że glosy to lęki negatywne mysli .wpisałem córkę na żądanie. Chciałabym zapytać czy hipnoza może pomóc na tego typu dolegliwosci

Witam serdecznie
Hipnoza jest jednym ze sposobów prowadzenia terapii ,rodzajem "techniki",więc nie powinna być kluczem w szukaniu specjalisty,gdyż psychoterapeuci pracują w sposób metodologicznie różnorodny,stosując metody najbardziej sobie bliskie i sprawdzone ,jako skuteczne w konkretnym przypadku.W dodatku,w stanach urojeniowych metoda ta może utrudniać świadomy kontakt z rzeczywistością . Tak więc moją sugestią byłoby raczej pozostawienie wyboru metody osobie prowadzącej .Proponuję zasięgnięcie informacji o konkretnych psychoterapeutach w placówce zdrowia psychicznego blisko miejsca zamieszkania córki /może również na oddziale,gdzie była hospitalizowana/,ew.w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym /strona www/,gdzie znajdzie Pani listę specjalistów w poszczególnych miejscach i rejonach. Innym wyjściem wydaje mi się wyszukiwarka i hasło "psychoterapia zaburzeń lękowych /może lękowo-urojeniowych/woj.warmińsko-mazurskie.
Pozdrawiam serdecznie