Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy hipnoza może pomóc na te dolegliwości?

Witam moja córka od 3 miesięcy słyszy glosy była w szpitalu psychiatrycznym P.doktor wykluczyła schizofrenie twierdząc że glosy to lęki negatywne mysli .wpisałem córkę na żądanie. Chciałabym zapytać czy hipnoza może pomóc na tego typu dolegliwosci
KOBIETA, 47 LAT 2 miesiące temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam serdecznie
Hipnoza jest jednym ze sposobów prowadzenia terapii ,rodzajem "techniki",więc nie powinna być kluczem w szukaniu specjalisty,gdyż psychoterapeuci pracują w sposób metodologicznie różnorodny,stosując metody najbardziej sobie bliskie i sprawdzone ,jako skuteczne w konkretnym przypadku.W dodatku,w stanach urojeniowych metoda ta może utrudniać świadomy kontakt z rzeczywistością . Tak więc moją sugestią byłoby raczej pozostawienie wyboru metody osobie prowadzącej .Proponuję zasięgnięcie informacji o konkretnych psychoterapeutach w placówce zdrowia psychicznego blisko miejsca zamieszkania córki /może również na oddziale,gdzie była hospitalizowana/,ew.w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym /strona www/,gdzie znajdzie Pani listę specjalistów w poszczególnych miejscach i rejonach. Innym wyjściem wydaje mi się wyszukiwarka i hasło "psychoterapia zaburzeń lękowych /może lękowo-urojeniowych/woj.warmińsko-mazurskie.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy