Czy hormony mają wpływ na trzecią fazę cyklu?

Witam! Biorę L****** (naturalny progesteron) na uregulowanie cyklu (bardzo długie cykle, z kilkoma fazami śluzu szyjkowego, bez wzrostu temperatury). Stosuję je dopochwowo w trzecim "rzucie" śluzu i zazwyczaj po 2-3 dniach podnosi mi się temperatura. Stosuję NPR i wg prof Roetzera tabletki te nie wpływają na zawodność III fazy cyklu - tzn. 3-4 dni z wyższą temperaturą po szczycie objawu śluzu wyznaczają okres bezwzględnej niepłodności. Chciałabym poznać Państwa opinię na ten temat. Czy stosując te tabletki mogę uznać 4 dzień z wyższą temperaturą za początek dni bezwzględnej niepłodności?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę skonsultować się z autoryzowanymi instruktorami metody Roetzera, pracującymi w instytucie INER.