Czy hormony zawarte we wkładkach mogą mieć inny wpływ na organizm?

Witam Od kilku lat stosuję plastry Evra. Jedynym skutkiem ubocznym jaki zauważyłam u siebie jest powiększenie piersi, które znika po odstawieniu. Chcę zmienić plastry na wkładkę hormonalną. Czy hormony zawarte we wkładkach mogą mieć inny wpływ na organizm i tym samym wywoływać u mnie inne skutki uboczne?

Lista efektów ubocznych opisanych przez producenta jest długa, są to - bardzo często zaburzenia krwawienia miesiączkowego oraz łagodne torbiele jajników. Często obrzęki (obwodowe lub brzuszne), zwiększenie masy ciała, nastroje depresyjne, nerwowość, zmiany nastroju, bóle głowy, brzucha, nudności, trądzik, ból pleców, bolesne miesiączkowanie, nadmierne wydzielanie śluzu z pochwy, zapalenie szyjki macicy, tkliwość lub ból piersi, wypadnięcie systemu. Niezbyt często infekcje dróg rodnych, utrata włosów, świąd.