Czy ilość zębów oszlifowanych może mieć związek z bólem?

Witam ponownie .Miałam oszlifowanych11 zębów ale czy ilość zębów oszlifowanych może mieć związek z bólem?Mam założone od 1-ki z jednej strony każdą koronkę osobno a z drugiej strony od 1 mam założony mostek ( z 6 zębów) ponieważ miałam ubytek i z tej strony gdzie mam mostek wogóle nie potrafie poradzic sobie z gryzieniem ponieważ gryząc czuję ból w jedynce podczas gryzienia i czuję również ciągniecie aż do ostatniego zęba tak jakbym miała mostek tylko na jedynce i 6 Czy to normalne??Pozdrawiam

Witam!
Prawdopodobnie w jedynce rozwija się zapalenie miazgi albo tkanek okołowierzchołkowych (stąd ból na nagryzanie i i promieniowanie do tyłu) ... Powinna Pani jak najszybciej wrócić do gabinetu,by podjąć leczenie tego zęba! Objawy bólowe na pewno ustąpią! Pozdrawiam.

przyczyną może być przeszkoda zwarciowa, czyli za duża jedynka (korona na jedynce). Należałoby zgłosić się do lekarza, który pracę wykonywał, by skorygować ją w zdgyzie. Można wykonać kontrolne rtg.

pozdrawiam serdecznie