Czy istnieją sposoby na zwężenie pochwy?

Witam, Od pewnego czasu mam problem podczas stosunków seksualnych, w trakcie penetracji przy wysokim poziomie podniecenia w ogóle nie czuje mojego partnera. Nie potrafię znaleźć przyczyny dlaczego tak się stało, wcześniej wszystko było w porządku. Podejrzewam że problemem mogą być mięśnie Kegla, czasem podczas śmiechu lub kichania towarzyszy mi kłujące uczucie w podbrzuszu. Czy są jakieś sposoby na to, aby pochwa była węższa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zbyt luźna pochwa może zaburzyć życie seksualne. Przyczyną takiego stanu najczęściej są przebyte porody oraz urazy okołoporodowe. Nie jest to jednak jedyny czynnik, jaki wpływa na stan pochwy. Również sporty siłowe, zbyt ciężka praca oraz zmiany hormonalne związane z menopauzą mogą doprowadzić do rozluźnienia pochwy.

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się luźnej pochwy. Jeśli zależy Pani na metodach nieinwazyjnych, to może Pani spróbować wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla lub ćwiczenia z użyciem kulek gejszy. Do metod inwazyjnych zaliczyć natomiast można waginoplastykę (czyli plastykę pochwy polegającą na jej zwężeniu) lub założenie nici liftingujących (czyli tzw. lifting pochwy). Alternatywą do zabiegu chirurgicznego może być również laserowe zwężenie pochwy.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-zbyt-luzna-pochwe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-moim-przypadku-laserowe-obkurczanie-pochwy-ma-sens, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-luzna-pochwa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.