Czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witam, 19.09 przeszłam zabieg łyżeczkowania macicy po poronieniu. Był to 8 tc. Po zabiegu krwawilam jakieś dwa tygodnie. 6.10 współżyłam z mężem 2 razy ale były to sostunki z prezerwatywa jedynie to ocieralismy się o siebie bez zabezpieczenia. 18.10 zaczęła mi się miesiączka i trwała ok 7 dni (wydaje mi się że to była miesiączka poniewaz była dość obfita oraz ze skrzepami). Mój niepokój jednak wywołało to że mam nudności więc 27 zrobiłam test który okazał się negatywny (test zrobiłam tylko z tego względu że nie w poprzedniej ciąży pomyliłam plamienie implantacyjne z miesiączka, Ale wydaje mi się że wtedy to plamienie było całkiem inne niż teraz). Dzisiaj nadal czuje się bardzo źle mam nudności i moje pytanie brzmi czy istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo że mogę być w ciąży. Dodam że nie jestem w stanie teraz umówić się na wizytę ani zrobić betahcg ponieważ jestem na kwarantannie w związku z pozytywnym testem na koronawirusa i przebywa choroba, która poniekąd mogła mieć wpływ na moje samopoczucie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, aby była Pani w ciąży – zarówno krótki czas od poronienia, a co za tym idzie prawdopodobny brak owulacji od września, jak i zastosowanie antykoncepcji wyklucza zapłodnienie. Proszę zapoznać się z tym artykułem, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://parenting.pl/miesiaczka-po-poronieniu.

Jeżeli ma Pani podejrzenia odnośnie ciąży, warto ponowić wykonanie testu – wynik fałszywie negatywny bywa spowodowany zbyt wczesnym wykonanem testu (w czasie krótszym niż około 2-3 tygodnie od zapłodnienia). O testach ciążowych przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Proszę również pamiętać, że złe samopoczucie, w tym także i mdłości, mogą być skutkiem infekcji – w tym wypadku koronawirusowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czy-koronawirus-moze-atakowac-jelita-i-namnazac-sie-w-obrebie-tego-organu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.