Czy jest jednak możliwe, że jestem w ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 17 kwietnia.Wspolzylam z partnerem 30 kwietnia oraz 1 maja od kilku dni mam nudności i często oddaje mocz bolą mnie piersi i mam bóle kręgosłupa .Jestem rozdrażniona i ciągle zmęczona .W dniu miesiączki pojawiło się lekkie plamienie dodam że miesiączki mam regularne co 28 dni .Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biorąc pod uwagę podaną przez Panią długość cyklu, a także termin współżycia, to nie sposób wykluczyć, że doszło do zapłodnienia – być może właśnie wtedy miała Pani owulację. Oczywiście nie sposób stwierdzić tego z całą pewnością, ponieważ nie wspomina Pani czy był to stosunek niezabezpieczony oraz czy doszło do wytrysku w pochwie. W takim wypadku prawdopodobieństwo ciąży znacznie rośnie.

Dodatkowo objawy, które Pani wymienia, czyli: tkliwość piersi, bóle pleców czy nudności, a także skąpe plamienia w miejsce miesiączki mogą być objawami typowymi dla pierwszych dni ciąży.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-tygodnie-ciazy-objawy-przebieg-badania.

Może Pani wykonać badanie beta hCG lub test ciążowy, które powinny rozwiać Pani wątpliwości. W tej sytuacji wydaje się to nieodzowne, zwłaszcza jeśli istnieje podejrzenie, że mogło w czasie stosunku dojść do zapłodnienia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-wykonanie-testu-ciazowego-i-pierwsze-objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.