Czy istnieje możliwość ciąży?

Witam, mam 25 lat i od ponad 5 z przerwami na testy wątrobowe jestem na tabletkach antykoncepcyjnych (ze względu na zdiagnozowane PCO). Ponad dwa tygodnie temu we czwartek skończyłam branie tabletek M***30, ale ze względu na złe samopoczucie lekarz zmienił mi tabletki na leki nowszej generacji. Zgodnie z zaleceniami lekarza 1 tabletkę wzięłam w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia (niedziela). Jednak na skutek stresu miałam w pierwszym tygodniu stosowania nowej tabletki (3-5 dzień) problemy żołądkowe. Natomiast 7 dnia stosowania nowych tabletek odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia, gdyż za takowe nie uważam stosunku przerywanego, jaki miał miejsce. Po konsultacji tel. z lekarzem zastosowałam jedna z metod po i kontynuuje branie tabletek. Obecnie mimo iż od zastosowania metody minął już ponad tydzień dalej mam drażliwość piersi i bóle w podbrzuszu. Czy to dalej są skutki uboczne tej metody? Czy w ogóle w mojej sytuacji istnieje jakakolwiek możliwość ciąży, biorąc pod uwagę to że nie miałam 7 dniowej przerwy pomiędzy pigułkami i resztę okoliczności? Czy metoda po w ogóle była potrzebna? Z góry dziękuję za odp. Pozdr.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Objawy, które Panią niepokoją najpewniej są skutkiem dodatkowo przyjętego leku i mogą jeszcze przez pewien czas występować.
Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% ochrony przed niechcianą ciążą. Dlatego ryzyko ciąży istniej ale jest ono bardzo małe. Zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej w Pani przypadku było zasadne.
Pozdrawiam