Zgubiłam blister z tabletkami. Co teraz zrobić?

Witam. Biorę tabletki od 3 miesięcy. Siedemnastego dnia brania tabletek odbyłam stosunek i następnego dnia jak zwykle przyjęłam tabletkę (18). I tu zaczynają się problemy, ponieważ zgubiłam listek z pigułkami. Był to również ostatni dzień brania moich tabletek. Oczywiście po przerwie będę kontynuowała przyjmowanie. Czy jeżeli teraz uznam to za przerwę między braniem tabletek to mogę zajść w ciążę? Czy też może w tym wypadku powinnam skrócić przerwę? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku zakończenia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przed upływem trzeciego tygodnia, kolejne opakowanie należy rozpocząć nie później niż po 7 dniach przerwy. Nie ma konieczności skracania 7-dniowej przerwy. Takie postępowanie zachowuje skuteczność antykoncepcji.