Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę?

Witam! Mam 20 lat i stosuję tabletki antykoncepcyjne (****) regularnie od 8 miesięcy, natomiast od kilku dni pobolewa mnie podbrzusze i mam lekkie mdłości, wcześniej czułam się dobrze i nie zaobserwowałam żadnych niepokojących objawów. Pani doktor przepisała mi **** (lek przeciwgrzybiczy), ale czytając ulotkę, nie było tam mowy o takich skutkach ubocznych. Z uwagi na to, że jestem "panikarą", stosujemy z narzeczonym jeszcze prezerwatywy. Mimo tego mam obawy, że mogę być w ciąży. 6 marca współżyliśmy tak jak mówiłam, zabezpieczając się jeszcze prezerwatywą, dodam, że po 9 dniach zrobiłam test i wyszedł negatywny. Czy mam się czego obawiać? Proszę o odpowiedz :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli przyjmuje Pani preparat przeciwgrzybiczy doustnie, to nudności mogą być wywołane właśnie nim. Z pewnością nie jest Pani w ciąży, tym bardziej, że stosują Państwo również prezerwatywy. Jeżeli ból w podbrzuszu (i ewentualnie nudności) będzie się nasilał i/lub dołączą się problemy z oddawaniem moczu, to wskazane będzie wykonanie badania moczu - być może cierpi Pani z powodu zapalenia w obrębie dróg moczowych.

Pozdrawiam serdecznie!