Czy istnieje możliwość, że jednak doszedłem?

razem z partnerką uprawialiśmy seks, zawsze czuje kiedy dochodzę, ale podczas stosunku mój penis przestawał być w zwodzie, moja pierwsza myśl to że doszedłem i od razu się zestresowałam, po całym zajściu nie czułem że nie mogę dalej ale mój penis nie chciał stanąć. Czy jest to spowodowane głównie stresem czy jest możliwość że ten jeden raz akurat mogłem nie czuć że dochodzę. Zawsze podczas stosunku albo masturbacji intensywnie wszystko czułem
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety wyłącznie na podstawie samego opisu trudno wywnioskować, co mogło spowodować u Pana ten stan. Problemy z erekcją mogą mieć bowiem bardzo wiele przyczyn. Możliwe, że była to tylko jednorazowa sytuacja spowodowana właśnie stresem. Wbrew pozorom jest to czynnik, który ma bardzo duży wpływ na jakość życia seksualnego.

Jeżeli jednak problem będzie się powtarzał przy kolejnych zbliżeniach, warto udać się na konsultację do urologa. Jeżeli jest to problem natury psychologicznej, dobrym pomysłem jest dodatkowo wizyta u seksuologa. Możliwe bowiem, że na pojawienie się tych zaburzeń wpłynęły inne czynniki, np. problemy hormonalne. Specjalista na podstawie szczegółowego wywiadu oraz ewentualnych badań dodatkowych zadecyduje, czy potrzebne jest jakieś leczenie w tym kierunku.

Proszę pamiętać, że na erekcję wpływa wiele różnych elementów. Na przyszłość warto zadbać o prowadzenie zdrowego stylu życia, pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, unikać używek.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl. Znajdzie Pan w nim więcej dodatkowych informacji na temat opisanego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Warto również sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nie-zawsze-mi-staje-co-robic

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opadanie-penisa-podczas-proby-stosunku-a-stres

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.