Czy istnieje ryzyko ciąży, gdy opóźnienie w braniu tabletek antykoncepcyjnych trwało dłużej niż 12 godzin?

W pierwszym tygodniu cyklu zapomniałam wziąć o stałej porze tabletkę. Wzięłam ją jak tylko sobie o tym przypomniałam, niestety minęło więcej niż 12 godzin od stałej mojej pory brania tabletki. Cztery dni później kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy istnieje ryzyko ciąży? I jak duże ono jest?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli opóźnienie było większe niż 12h i dotyczyło to tabletki z pierwszego tygodnia powinna Pani przez 7 kolejnych dni używać dodatkowego zabezpieczenia np. prezerwatywy. Niestety nie zrobiła Pani tego. Dlatego istnieje możliwość ciąży. Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku.

Pozdrawiam