Czy ja jestem za gruba?

Witam, mam 13 lat i ważę 69 kg. Mam 170 cm. Wyglądam jak beczka. Proszę o jakiś skuteczny sposób na odchudzanie, byle nie było to ciężkie i trudne. Mam także rozstępy - co robić?! Proszę o pomoc jak najszybszą. Jestem aktywna, jeżdżę na rowerze, rolkach, chodzę na basen, biegam czasami. Nie mogę schudnąć. Jem rano śniadanie, jakąś parówkę czy coś, potem drugie śniadanie, około 11:00, kanapkę i popijam herbatą, około 13:00 jem znowu kanapkę. Około 15:00 jem obiad, potem około 16:00 jakieś jabłko i na kolację kanapkę albo czasami nic. Gdzie robię błąd? Proszę o jakieś diety, ale nie zbytnio wyszukane i niedrogie. Z góry dziękuję!

Witam serdecznie,

Twój wskaźnik masy ciała ma wartość 23,9 kg/m2. Jest to wartość w zakresie normy, nie masz jeszcze nadwagi. Nie powinnaś chudnąć do wartości niższych niż 56 kg. Ponadto, znajdujesz się w okresie dość intensywnego wzrostu, więc Twoja waga i sylwetka będą się jeszcze zmieniać.

Jeśli chcesz schudnąć kilka kilogramów, proponuję abyś zadała pytanie ekspertowi na forum http://forum.abczdrowie.pl/forum-zywienie-i-fitness i szczegółowo opisała, co jesz ( z czym np. robisz sobie kanapki, jak wyglądają obiady, ile godzin tygodniowo spędzasz na aktywności fizycznej). Twój dotychczasowy opis jest zbyt krótki, w zasadzie niewiele można się z niego dowiedzieć. Przypuszczam, że zjadasz zbyt dużo białego pieczywa.

Zastanawiają mnie twoje rozstępy, które mogą wskazywać na duże wahania wagi. Być może warto byłoby skonsultować się z pediatrą w tej sprawie.

Warto skorzystać z informacji dostępnych w naszym portalu:

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci,

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka.

Z pozdrowieniami