Czy jedzenie zgodnie z grupą krwi jest wskazane?

Czy jedzenie zgodnie z grupą krwi jest prawidłowe i wskazane? Jeżeli tak to czym zastąpić nabiał i zboża w pożywieniu z grupą krwi O?
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Grejpfrut na odporność

Dzień dobry,
Nie ma żadnych naukowych podstaw, które uzasadniałyby żywienie zgodne z grupą krwi. Czasem efekt tego typu zabiegów tkwi w naszej psychice - jeśli bardzo wierzymy w taką dietę, dzięki sile autosugestii, może działać w pewnym stopniu korzystnie. Niemniej jednak lepiej skupić się na zasadach zdrowego odżywiania oraz słuchać swojego organizmu i tym kierować się przy doborze produktów.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0

Dieta ma przede wszystkim służyć poprawie samopoczucia i zdrowia. Jeśli żywienie zgodne z grupą krwi przyniesie taki efekt, to jak najbardziej można je zastosować. Jeżeli chodzi o zastępowanie nabiału, jak mniemam chodzi o wapń, to dużo wapnia zawierają zielone rośliny, rośliny kapustne, warzywa liściaste, migdały (należy je moczyć przed spożyciem, aby podnieść przyswajanie wapnia). Jeśli chodzi o zboża i zawarte w nich węglowodany, to nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce w zupełności wystarczą jako źródła energii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty