Czy jest duża szansa na złapanie choroby wenerycznej podczas takiego masażu?

Czy jest duża szansa na złapanie choroby wenerycznej podczas masażu nuru? Na początku wizyty wziąłem prysznic, następnie leżąc na plecach był to masaż nagim ciałem oraz masowanie odbytu ( kiedyś miałem drobną szczelinę ale prawdopodobnie została wyleczona, krew się nie pojawia). Następnie leżąc już na brzuchu założyłem już prezerwatywę i nadal był masaż jak poprzednio, bez stosunku. Na koniec wziąłem gorący prysznic. 3 dni po odczuwam lekkie swędzenie cewki moczowej oraz aktualnie dostałem gorączkę i jestem osłabiony. Czy jest to ze sobą powiązane czy może zwykły zbieg okoliczności ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko przeniesienia choroby podczas masażu nuru jest praktycznie zerowe, jeśli na Pana ciele nie występują żadne rany, ani uszkodzenia skóry, które mogłyby mieć kontakt z materiałem zakaźnym kobiet (krew, śluz) oraz nie doszło do kontaktu Pana miejsc intymnych z miejscami intymnymi kobiet. W przeciwnym wypadku zakażenie jest możliwe.

Opisane przez Pana objawy, czyli gorączka, osłabienie i pieczenie cewki moczowej, mogą być całkowicie niezwiązane z tą sytuacją i być objawem infekcji lub zwiastować rzeżączkę, która w początkowym stadium wykazuje podobne dolegliwości (m.in. pieczenie cewki moczowej), dlatego warto udać się do lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/masaz-erotyczny

https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-choroby-weneryczne

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-weneryczne-na-ktore-zapadaja-mezczyzni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.