Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę z powodu pękniętej prezerwatywy?

Witam, Wczoraj odbyłam stosunek przy którym pękła gumka( był to 9 dzień cyklu, w 4 dniu po miesięczne) moje cykle trwają 27-32 wiec są nieregularne. Z samego rana pójdę do lekarza po tabletkę. Czy jest duża szansa na zajście w ciąże ? Czy jeśli nie dostanę owulacji w ciągu 7 dni. Czy jest sie czym przejmować ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Szansa owszem jest, ale dość niewielka. Jeżeli krwawienie będzie się pani spóźniać o ~10-12 dni (uwzględniam nieregularność cykli) to wówczas polecam wykonać test ciążowy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.