Czy jest jakaś możliwość, że mogłam zajść w ciążę?

Witam, pytanie kieruje do ginekologa. Jestem po dwóch porodach mam pcos i dość nieregularne miesiączki urodzilam 3 miesiące temu i zaczęłam samobadanie szyjki macicy i tu moje pytanie właśnie spóźnia mi się miesiączka szyjka jest wyczuwalna i wchodzi w nią palec na długość ok 1-1,5cm czy po porodzie tak już jest? Czy jest możliwość ze mogę być w ciąży? Dziwne jest to dość duże rozwarcie proszę o odpowiedź jaka szyjka jest bo w sumie zaczęłam w połowie cyklu byla już nie wyczuwalna i bardzo nisko teraz jest na średniej wysokości ale wczesniej nie odważyłam się włożyć tak głęboko palec terazwlozylam i się zastanawiam jak to jest

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

samobadanie zwłaszcza w kontekście ewentualnej ciąży nie jest dobrym pomysłem. Lepiej jest powierzyć tę sprawę specjaliście, który ma odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, w jaki sposób wykonać takie badanie.

Zajście w ciążę jest możliwe już po kilku tygodniach od porodu, jeśli nie karmi Pani piersią. Jeśli dziecko jest nadal karmione piersią, to płodność może wrócić później – po około 10 tygodniach od porodu. Tak więc ciąża w Pani przypadku jest możliwa. Warto w tym przypadku wykonać test ciążowy.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami poruszającymi tę tematykę:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-6-tygodni-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-dwoch-miesiacach-od-porodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zajscia-w-ciaze-2-miesiace-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.