Czy jest jeszcze szansa na rozwój ciąży u 37-latki?

Dzień dobry 14 sierpnia miałam ostatnią miesiączkę. 30 września(5w6d) widoczny pęcherzyk ciążowy 12 mm zarodka nie uwidoczniono. 17 października (7,4t.c.) pęcherzyk 13 mm nie stwierdzono czynności serca doktor powiedziała że tak około 3 dni. 19 października (7,2 t. c.) ponowne badanie pojedynczy pęcherzyk z zarodkiem o wymiarach 12 mm czynności serca nie stwierdzono od dwóch tygodni. Ta sama doktor wykonywała badania w październiku. Wizyta zakończona skierowaniem do szpitala. Co ja mam o tym myśleć? Nie mam żadnych objawów ani ciąży ani obumarcia. Cykl owulacyjny mialam długi. Czy moge sobie robić jeszcze jakieś nadzieje co do tej ciąży???
KOBIETA, 37 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością, zanim uda się Pani do szpitala, warto ponownie wykonać badanie ginekologiczne, aby mieć pewność, że doszło do utraty ciąży.

Niestety brak akcji serca na tym etapie może być tego objawem. Można również dwukrotnie oznaczyć poziom beta-HCG. W przypadku utraty ciąży gonadotropina kosmówkowa spada lub utrzymuje się na podobnym poziomie. Niestety w tym przypadku trzeba się przygotować na najgorsze.

Poniżej znajdzie Pani odpowiedzi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-usg-ciazy-i-brak-slyszalnego-serca-u-plodu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-plodu-w-7-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-normalne-ze-zarodek-rosnie-a-nie-widac-bicia-serca-w-6tc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.