Czy jest możliwa alergia na pomidory?

Witam. Czy jest możliwa alergia na pomidory objawiająca się występującymi czerwonymi pręgami na plecach i swędzenie, przy tym czasami występują przy tym bąble. Biorąc Loratadynę galena przechodzi swędzenie, pręgi. Do tego czerwienieje mi twarz i jest jakby gorąca. Józef

Lek. Bianka Małczuk

Witam. W przypadku alergii na pomidory może dochodzić do występowania zmian skórnych. Zalecam wizytę u lekarza alergologa.

 Lek. Bianka MaĹczuk

Witam Panie Józefie,
alergia na pomidory - tak
sama miałam w dzieciństwie, a 3 lata temu odnowiła się po kontakcie z alergenem pomidorowym w kosmetykach .
Pozdrawiam