Czy jest możliwe wytworzenie się przeciwciał pomimo podania zastrzyku?

Witam, mam grupę 0RhD-, mąż ma ABRh , mamy jedno zdrowe dziecko, ostatnio przeszłam zabieg łyżeczkowania, po tym jak poronilam kolejna ciążę (8 tydz) badania na samym początku nie wykazały obecności przeciwciał, zarówno po 1 porodzie jak i po poronieniu dostałam zastrzyk, po 3 cyklach zaszlam w kolejną ciążę, niestety znowu poronilam (6 tydz) czy jest możliwe wytworzenie się przeciwciał pomimo podania zastrzyku? Czy w ogóle jest sens starania się o kolejne dziecko w naszym przypadku? Kasia 31

Lek. Tomasz Budlewski

być może przyczyna tkwi w zupełnie innej kwestii, prosze koniecznie udac sie do lekarza ginekologa- konieczne jest rozszerzenie diagnostyki/