Czy jest możliwe, że tomograf robiony tuż przed operacją raka złośliwego żołądka nie wykazałby przerzutów?

witam. Moje pytanie dotyczy tego czy jest to mozliwe że tomograf robiony tuż przed operacja raka złośliwego żołądka nie wykazałby przerzutów? Jeszcze wczesniej robiona była 2 razy i również żadnych zmian nie bylo. Jednak operacja wycięcia żołądka nie zostala wykonana bo lekarze stwierdzili że raptem pojawiły sie przerzuty, których wczesniej nie bylo. Również w wypisie ze szpitala nawet nie ma nic wspomniane o przerzutach. Czy jest taka mozliwosc czy to jednak błąd lekarzy ?

Badanie tomograficzne ma swoje ograniczenia i są sytuacje w których nawet zaawansowane zmiany moga nie być widoczne w badaniu. nadal oko i reka chirurga są najdoskonalsze