Jak najbardziej może Pani ćwiczyć. Z powodu karmienia piersią trzeba spożywać dużo wody by zapobiec odwodnieniu, które może zaburzać laktację. Zdecydowanie przywrócenie szczupłego brzucha jak sprzed ciąży jest możliwe, jednak niezbędna do tego jest racjonalna dieta i aktywność fizyczna - bieganie, fitness. Proszę pamiętać, że brzuch rozciągał się przez 9 miesięcy, nie ma więc co oczekiwać, że zaraz po porodzie ciało wróci do formy.
Witam Panią,
Jak najbardziej ma Pani bardzo duże szanse na piękny brzuch. Proszę zadbać o aktywność fizyczną, zbilansowaną i zdrową dietę oraz można zainwestować w różnego rodzaju masaże i kosmetyki ujędrniające. Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W sprawie diety to niestety w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Powrót do formy i wagi sprzed ciąży u 41-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak schudnąć po dwóch cesarskich cięciach? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jakie ćwiczenia na odchudzanie i uniknięcie rozbudowy mięśni? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak skutecznie schudnąć? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Wysoka waga a słaba przemiana materii u 18-letniej kobiety – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co może oznaczać taki duży brzuch? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co na wyeliminowanie boczków i wystającego brzucha? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak wyszczuplić talię i uzyskać płaski brzuch? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zwalczyć skutecznie otyłość I zaparcia? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jak zapobiegać wzdęciom po jedzeniu? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)