Czy jest sposób, aby uniknąć kichania?

Jestem alergikiem i każdego roku przyjmuję zyrtec, w ostatnim roku, ze względu na zmniejszenie efektywności zyrtecu u mnie, zaproponowano mi rupafin lub delortan, brałem rupafin i było nieźle. W chwili obecnej jestem po operacji, zaczyna się dramatyczny wzrost pyłków i boje się o szwy i kichanie. Czy jest sposób aby uniknąć kichania? lub należałoby podawać coś jeszcze np tylko do nosa? albo jest jakiś nowy lek, który się pojawił etc? (wizytę lekarską mam dopiero w środku okresu pylenia, i tak zapisywałem się w zeszłym roku) Problemem przy doborze leku są występujące arytmie.

Lek. Tomasz Budlewski

Prosse koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie
Można coś więcej powiedzieć