Czy jest szansa, że doszło do zapłodnienia?

Witam , mam 20 lat i 8 dni temu uprawiałam seks ze swoim chłopakiem. Jesteśmy ze sobą od ponad roku, jednak uprawialiśmy seks dopiero drugi raz. Przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne , prócz tego jeszcze zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą, jednak podczas ostatniego seksu nie używaliśmy prezerwatywy. Mój chłopak nie doszedł we mnie , wytrysk miał miejsce na moim brzuchu , jednak mimo, że wiem że jest bardzo mała szansa na zapłodnienie to jestem osobą, która się wszystkim stresuje. Dodam, że jeszcze od ostatniego seksu boli mnie lekko podbrzusze i mam zmienny nastrój i mam zwykłą wydzielinę z pochwy (białko jajka), prócz tego nie zauważyłam nic dodatkowego co mogłoby wskazywać na ciążę. Jest to krótki czas od stosunku i wiem, że po takim czasie rzadko występują jakieś objawy, jednak wolę wcześniej zapytać na forum i dostać odpowiedz która mnie naprowadzi na dobry trop. Czy jest szansa, że doszło do zapłodnienia? Test ciążowy będę mogła wykonywać najwcześniej za tydzień, a chciałabym znać opinię osób wykwalifikowanych. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku prawidłowego stosowania antykoncepcji hormonalnej w postaci tabletek oraz dodatkowego środka zapobiegawczego w postaci stosunku przerywanego ryzyko ciąży bliskie jest praktycznie zeru.

Odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Ból podbrzusza nie jest symptomatyczny dla ciąży, zwłaszcza na tak wczesnym etapie, stąd prawdopodobnie Pani wątpliwości są nieuzasadnione. Oczywiście, jeśli ma Pani obawy, może Pani wykonać test ciążowy po upływie około 14 dni lub w przypadku niewystąpienia krwawienia z odstawienia.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani obawy: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.