Czy jest jednak jakaś szansa na zapłodnienie?

Dzień dobry, mam takie pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie 2 lata. Ostatnio w 2 tygodniu (poniedziałek, a potem w sobotę) zdążyło mi się nie wciąż tabletki (oczywiście je nadrobiłam). Następnie w tygodniu przerwy 7 dniowej uprawiałam seks z chłopakiem. Podczas stosunku chłopak doszedł w prezerwatywie, nie wyciągając członka kontynuował. Gdy ściągnęliśmy prezerwatywe nasienie dalej było w zbiorniczku i gumka nie pękła. Moje pytanie to czy jest jakaś szansa na zapłodnienie? Bardzo mnie to stresuje. Czy mogło coś wypłynąć z gumki?
KOBIETA, 22 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro prezerwatywa nie pękła i nasienie pozostało w zbiorniczku, oznacza to, że spełniła ona swoją funkcję. Ryzyko wypłynięcia nasienia z prezerwatywy w takich warunkach jest bardzo małe, zwłaszcza że prezerwatywa była na swoim miejscu przez cały czas.

Oczywiście pominięcie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się z ryzykiem obniżenia skuteczności, ale skoro stosowała Pani dodatkowe zabezpieczenie, to nie powinno być problemu. Dla pewności można wykonać test ciążowy za ok. 14 dni.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pominiecie-tabletki-w-2-tygodniu-moze-doprowadzic-do-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ryzyko-zajscia-w-ciaze-nie-jest-zwiekszone-przez-pominieta-tabletke,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-w-2-tygodniu-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry,

Jeśli prezerwatywa była używana zgodnie z zaleceniami producenta do szansa na ciążę jest na poziomie 98% przy wyłącznym używaniu przerwanym. Chłopak po ejakulacji powinien wziąć szybki prysznic i wymienić prezerwatywę aby kontynuować stosunek płciowy.

Ale jeśli nie doszło do wypłynięcia zawartości prezerwatywy to nie powinno dojść do ciąży.

Zapomniała Pani w drugim tygodniu tabletek,czy czas przyjęcia pominiętych tabletek wynosił ponad 24 godziny?

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska