Czy jest szansa, że ten przyrost będzie większy?

Witam, ostatnio wykpnałam będę ucieszyłam się, bo wyszła 28.8, następnego dnia poszłam do ginekologa, Pani doktor powiedziała ze jest ok nie widxi zadnych niepokojących sygnałow czy krwawienia wewnątrz, ktore mogłoby wskazywać na ciążę pozamaciczną, mam też prawidłowy śluz (przeźroczysty/ciągnący) ale mam powtórzyć bete za 3 dni. Tak wiec zrobilam i wynik to 36.5 ... bardzo niski przytost :( Czy jest jakaś szansa że na kolejnym badaniu beta podskoczy i nie stracę ciąży czy już jestem na stracinej pozycji. Moze trzrba wprowadzic jakieś leki... Ginekolig za tydzien a ja oszaleje:( Dodam ze nic mnie nie boli i poza zmęczeniem i mdłościami czuje sie bardzo dobrze.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie można niczego przewidzieć, ale zazwyczaj w zdrowej ciąży obserwuje się podwajanie poziomu beta-HCG co 48 godzin. W Pani przypadku do tego nie doszło, a dodatkowo stężenie beta-HCG jest bardzo niskie.

Oczywiście niesie to ze sobą ryzyko niepowodzenia, ale nie można brać tego za pewnik. Proszę cierpliwie czekać na kolejną wizytę u ginekologa, która z pewnością wiele Pani wyjaśni. O wdrożeniu ewentualnego leczenia decyduje lekarz.

Być może w oczekiwaniu na wizytę lekarską pomocne okażą się pytania naszych użytkowniczek o niski wzrost beta-HCG. Znajdzie je Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-beta-hcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-betahcg-i-ocena-przyrostu.

O hormonie beta-HCG przeczytać można natomiast pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.