Czy jest u mnie ryzyko ciąży pozamacicznej?

Witam . Mam 44 lata , 2 miesiace temu mialam badanie wszystkich hormonow , wszystko w normie , w kwietniu zachorowalam na covida ale po 2 tyg bylo ok , w maj dostalam okres 3 dni i zaraz sluz jakby plodny 3 dni po okresie test owulacujny potwierdzil , nastepnie nie dostalam okresu ale odczuwalam skurcze jak na okres po 6 dniach bol w dole brzucha , i pieczenie w czasie sikania pojechalam na badanie moczu [mieszkam w Anglii] brak infekcji a ja dalej czuje cos tam brzuchu i szczypanie nawet jak siedze . Testy ciazowe 7 dni po okresie negatywne ,zanaczam ze pierwszy raz w zyciu nie dostalam okresu . Zazywam witaminy i ostatnio drozdze piwowarskie z pokrzywa i skrzypem . Lekarz 3 miesiace temu stwierdzil na podstawie badan krwi ze niema zadnych torbieli i innych rzeczy zwiazanych . Czy moge byc w ciazy pozamacicznej ? prosze o porade

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro testy ciążowe wykonane tydzień po terminie spodziewanej miesiączki dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Test ciążowy może, ale nie musi wykryć ciąży pozamacicznej. Podstawą jest natomiast badanie ginekologiczne.

Proszę pamiętać, że przyczyną braku okresu w terminie może być nie tylko ciąża. Na cykl miesiączkowy ma wpływ bardzo wiele czynników – stres, odchudzanie, nadmierna aktywność fizyczna, stosowanie niektórych leków, infekcje czy podróże.

Uważam, że powinna Pani udać się do ginekologa na wizytę, podczas której lekarz Panią zbada. Samo badanie krwi może być niewystarczające. Spóźniający się okres może być związany z zaburzeniami hormonalnymi, dlatego dobrze by było powtórzyć badania.

Więcej na ten temat w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.