Czy jestem zakażona różyczką w 11. tc?
Witam!Jestem w 11 tyg ciąży i martwię się wynikami różyczki.Mój wynik IgG 16,00 . Normy laboratorium : Wynik ujemny <10,0. Wynik wątpliwy >=10,0 - <15,0 . Wynik dodatni >=15,0. Mój wynik igM 1,59 Normy: Wynik ujemny <0,8. Wynik wątpliwy >=0,8 - <1,2. Wynik dodatni >=1,2. Po tyg powtórzyłam badanie igM. Wynik 1,64. Proszę o interpretację wyników czy jestem zarażona czy nie.Dodam że każdy lekarz u którego byłam mówi co innego.Jeden żeby się nie martwić bo mam antyciała,a drugi że jestem zarażona.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Dodatni IgM odpowiada świeżemu zakażeniu konieczna wizyta u lekarza prowadzącego ciąże i lub lekarza chorób zakaźnych