Czy kapturek dziąsłowy sam zniknie?

Dzień dobry, wczoraj byłam u dentysty z okropnym bólem dziąsła. Okazało się, że to kapturek dziąsłowy powstały przy wyżynaniu się ósemki. Dentysta to oczyścił i kazał brać tabletki przeciwzapalne. Problem polega na tym, że ten kapturek wciąż tam jest, choć już nie boli. Czy on zniknie z czasem, czy trzeba go wyciąć?
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

U większości osób jamą ustna jest za mała aby prawidłowo zmieściły się 8. Najczęściej trzeba je usunąć. Taki kaptur dziąsłowy jest trudny do oczyszczania. Można go wyciąć laserem aby odsłonić zęba i ułatwić oczyszczanie. Docelowo jest to najczęściej ulga tylko na chwilę i kończy się usunięciem zęba. Wszystko do oceny po wykonaniu diagnostyki RTG w gabinecie.