Czy każde niemowlę cierpi na kolkę?

Jak jest z kolka u niemowlat czy kazde to dotyka? Czy preparatow na kolki nalezy uzywac zapobiegawczo nawet jesli one nie wystepuja czy podac w trakcie wystapienia kolki???

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie każde dziecko cierpi z powodu kolki. Różne u różnych niemowlaków jest także nasilenie objawów. Nie ma potrzeby stosowania leków jeśli objawy nie występują, ale jeśli już się pojawią to uzasadnione jest zapobiegawcze stosowanie leków łagodzących dolegliwości.