Czy każdy zdrowy człowiek odczuwa popęd seksualny?

Witam serdecznie. Czy popęd seksualny odczuwa każda zdrowa kobieta i każdy zdrowy mężczyzna będący w wieku rozrodczym? Czy potrzeba jego zaspokajania na różne sposoby tkwi w każdym z nas? Jest on obecny w ludzkiej psychice, bo ma służyć przedłużeniu gatunku? Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry!

Generalizowanie "zawsze", "wszyscy", "nikt" rzadko sprawdza się w 100%. Popęd seksualny dotyczy wszystkich ludzi, ale opisuje się go na kontinuum - od popędu ekstremalnie niskiego, niemal całkowitego braku (co dotyczy niewielu ludzi), przez przeciętny (tak jak u większości ludzi), po ekstremalnie silny (co też dotyczy niewielu). Jeśli ktoś ten popęd ma ekstremalnie niski lub ekstremalnie wysoki w taki sposób, że powoduje to wątpliwości, cierpienie, utrudnia życie, jest kłopotliwe dla otoczenia itp. to warto poszukać przyczyn i mechanizmów, dlaczego tak jest.

Pozdrawiam!