Czy kłucie w żołądku to refluks?

Witam stwierdzono u mnie refluks mam pytanie odnośnie surowych jabłek niby są zalecane przy refluksie ale kiedy zjem chociaż nawet pół jabłka bez skórki odrazu wysadza mi nadbrzusze dochodzą odbijania ciężkośc sytości robi mi się słabo chwilami mnie kuje w okolicy żołądka. Tak samo jest po pomidorach i ogorkach gruntowych. Czy to może być przez refluks czy inna przyczyną gdyż w refluksie są wskazane owoce i warzywa

Dzień dobry,

jeśli Pani organizm nie toleruje niektórych produktów, proszę je na 3 miesiące odstawić. Potem raz na 4 dni można próbować wprowadzać je pojedyńczo i obserwować reakcję organizmu.

Pozdrawiam