Czy kolonoskopia jest bardzo bolesna?
Mam pytanie odnośnie nieprzyjemnego badania jakim jest kolonoskopia. Jestem kobietą mam 29 lat i we wtorek mam mieć to badanie, które wzbudza we mnie strach- już panikuje. Czy jest ono bardzo bolesne ? Jestem po wycięciu woreczka żółciowego. Mam podejrzenie choroby Crohna lub WZJG, ze względu na ciągłe biegunki ina wyniki w usg w którym wyszło- brak haustracji. Bardzo się boję że nie zapanuje nad nerwami. Czy to badanie rzeczywiście jest aż tak bolesne. Dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Zwykle sugeruje się wykonywać badanie w sedacji tak aby pacjent nie odczuwał bólu. Różne osoby z różnym nasileniem odbierają samo badanie i dla niektórych jest ono niezwykle bolesne a dla innych zupełnie nie bolesne. Warto w przypadku obaw i nerwów wykonać badanie ze znieczuleniem (niestety często dodatkowo płatne).