Czy kolonoskopia wykaże szczelinę odbytu?

Dzień dobry. Dostałam skierowanie na kolonoskopię ponieważ bardzo często swędzi, piecze mnie odbyt a najbardziej przy wypróżnianiu. Czasami mam krew na papierze po oddaniu stolca. Mam częste gazy. Co to może być i czy kolonoskopia jest konieczna do wykrycia przyczyny moich bólów? Czy nie wystarczyła by retroskopia? Bo czytałam, że to może być szczelina odbyty, czu kolonoskopia wykarze np. jakby to była szczelina? Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Kolonoskopia jest dokładniejszym badaniem, które sprawdzi całe jelto grube, szczelina odbytu także będzie uwidoczniona.
Pozdrawiam