Czy konieczna jest operacja usunięcia pęcherzyka?

Przypadkowo 2 lata temu wykryto u mnie zlogi w pecherzyku żółciowym wielkości 30mm.W moim przypadku kamica jest bezobjawowa.Czy konieczna jest operacja usuniecia pęcherzyka?Obawiam sie powikłań,mam chore jelita,zespół jelita drażliwego.Czy można po zabiegu obawiać się zespołu zwieracza oddiego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do chirurga ogólnego i kierować się jego zaleceniami