Czy krążek może spowodować bardzo skąpe miesiączki?

Od 20 miesięcy stosuję krążek, jak do tej pory nic się nie działo. Od 5 miesięcy miałam coraz to skromniejsze krwawienie a w zeszłym miesiącu nie było go praktycznie wcale. Regularnie się badam i mój lekarz nic niepokojącego w tym nie widzi, mówi, że przy krążkach nie ma obfitych miesiączek. Pytałam też, czy ma to znaczenie, że oddaję krew, ale też powiedział, że nie ma to znaczenia. Dodam, że mam 33 lata i dwukrotnie zostałam mamą.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Otrzymała Pani już odpowiedź. Jeśli lekarz nie widzi nic niepokojącego po zbadaniu Pani, to ja na odległość tym bardziej nie zobaczę. U kobiet stosujących krążek antykoncepcyjny miesiączki są mniej obfite, a oddawanie krwi nie ma wpływu na krwawienia z odstawienia.