Czy kreatyna jest przyczyną powstania zakoli?

Witam. Mam 18 lat nie dawno zauważyłem, że porobiły mi się zakola. Myślę że główną przyczyną jest stres. Od 2 lat ćwiczę na siłowni co wiąże się z używaniem odżywek, głownie kreatyna. Być może to jest przyczyna tych zakoli? Czy jest możliwość że włosy mi odrosną? Proszę o pomoc

18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Łysienie może być spowodowane przez wiele czynników i chorób. Rzeczywiście wśród nich znajduje się również silny stres - polecam artykuł poświęcony temu zagadnieniu- http://portal.abczdrowie.pl/stres-a-lysienie. Oczywiście jeżeli jest to tylko możliwe proszę starać się unikać tego czynnika.

Jeżeli chodzi o stosowane odżywki, jeżeli oparte są jedynie na preparatach witaminowych oraz kreatynie, to nie powinny mieć one wpływu na stan włosów, jednak niestety nie da się tego jednoznacznie wykluczyć.

Zachęcam Pana do wizyty u dermatologa. Warto również wykonać podstawowe badania w celu wykluczenia niedokrwistości oraz chorób tarczycy.

Pozdrawiama