Czy krwawienie ustanie wraz z długością zażywania pigułek Artilla?

Przyjmuję pigułki Artilla od 5 dni i moja miesiączka nie ustaje. Wiem od lekarza , że w pierwszym cyklu mogą wystąpić krwawienia. Za dwa dni wyjeżdżam do ciepłych krajów i krwawienie znacznie utrudni mi pobyt. Proszę o informację, czy bardziej prawdopodobne jest, że krwawienie ustanie wraz z długością zażywania pigułek, czy lepiej przerwać ? Wiem, że po przerwaniu również może wystąpić krwawienie, ale może będzie krótsze? Proszę o informację.

Witam. Krwawienie powinno być coraz słabsze z każdym dniem przyjmowania preparatu w związku z czym radziłabym kontynuację jego zażywania.