Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy L-arginina skutecznie i pozytywnie wpływa na potencję u mężczyzn?

Czy L-arginina skutecznie i pozytywnie wpływa na potencję u mężczyzn i czy przyjmowanie w postaci tabletek jest wskazane.
MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowny Panie, preparaty te mogą mieć pozytywny wpływ na potencję lecz jego skuteczność nie jest dowiedziona ponieważ nie są to leki tylko suplementy i wyroby medyczne. Pozdrawiam.

0

Jeśli nie ma problemów z potencją, to nie ma potrzeby suplementacji argininą.
Jeśli zaś są problemy, to medycyna seksualna dysponuje skuteczniejszymi preparatami, niż suplementy.
Arginina jako donor tlenku azotu jest stosowana głównie w sporcie.
Nie jestem zwolennikiem stosowania tzw. suplementów bez konsultacji lekarskiej.
Wiem jednak, jak to jest popularne w niektórych środowiskach, głównie młodzieżowych, choć nie tylko.Światowy rynek suplementów ma tendencję wzrostową, to duży byznes.
Zachęcałbym jednak panów do ograniczonego zaufania w stosunku do entuzjastycznych reklam.
Pozdrawiam Świątecznie. JW, seksuolog.org.pl

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy