Czy lek antyfibrotyczny Pirfemidon jest podobny do Endoxen

czytałem informację o leku antyfibrotycznym w Polsce pirfemidon-pytanie czy jest to lek podobny do endoxen, który otrzymuje moja zona chora na twardzinę układową i zwłóknienie srodmiąrzszowe płuc.Chora od 2011r.Jednocześnie pytanie czy suplemęty z kolagenem są możliwe jak tak tojakie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pirfenidon jest lekiem z nieco innej grupy niż w Endoxan. O tym, czy mógłby być zastosowany w leczeniu u Pana żony powinien Pan porozmawiać z lekarzem prowadzącym jej leczenie.