Czy leki na bezsenność powodują te objawy?

witam mam 18 lat ostatnio zostały przepisane mi leki na bezsenność jest to trazodon w dawce 50 mg 30 minut przed snem, śpię po nim dobrze, problem pojawia się drugiego dnia, kiedy mój stan jest zmienny, raz jestem strasznie zlękniony, czasem nachodzi stan euforii, a czasem pobudzenia psychoruchowego, przez te objawy czuję w pewien sposób odrealnienie od rzeczywistości jestem rozdrażniony, pogubiony, zdarza się gonitwa myśli, jak wiemy nastepna rozmowa z lekarzem może być nawet za dobry miesiąc, bardzo proszę o możliwie jak najszybszą pomoc, odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyjmowanie Trazodon (tak jak i każdego innego leku) związane jest z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania.

Może to być senność, mdłości, biegunki, zaparcia, zawroty głowy, nadmierna potliwość, wysypka skórna, zaburzenia widzenia, zwiększone wydzielanie śliny, wysokie ciśnienie, bóle mięśni i stawów, zatkany nos oraz objawy grypopodobne.

Czasem zdarza się, że na skutek przyjmowania tego leku pacjent zauważa mimowolne, niekontrolowane ruchy, uczucie pobudzenia, lęk, zmniejszony popęd seksualny, uczucie wirowania lub uczucie niepokoju mięśniowego. Oprócz tego wśród działań niepożądanych leku Trazodon znajduje się także gonitwa myśli, urojenia, pobudzenie, dezorientacja czy zaburzenia mowy.

Producent leku Trazodon informuje, że należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, gdy dojdzie do drgawek, parestezji, uczucia dezorientacji, szarpnięć mięśni oraz ogólnego bardzo złego samopoczucia.

Proszę więc niezwłocznie porozmawiać ze swoim lekarzem. Być może konieczne będzie odstawienie leku.

Charakterystyka leku znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/trazodon.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.