Czy leki na lęki można wywozić za granicę?

Zamierzam wyjechać do pracy za granicę. Mam zaburzenia lękowe. Zażywam Chlorprothixen, Citabax i Amizepin. Czy mogę te leki zabrać ze sobą do Holandii ? Czy jest mi potrzebne jakieś zaświadczenie ? Jeżeli tak to gdzie mogę je uzyskać i ile leków mogę zabrać ze sobą ?

Jeśli to są twoje prywatne leki i masz ich tyle by starczyło na okres pobytu zagranicą to jak najbardziej możesz je zabrać ze sobą a nawet musisz. Tak samo jest w przypadku leków na schizofrenię, epilepsje, czy innych zaburzeń są one potrzebne dla dobrego stanu zdrowia podróżnego.