Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ludzie z wszywką mogą spożywać takie produkty?

Czy ludzie z wszywka mogą spożywać produkty które zawierają w skład ocet spirytusowy np keczup, majonez, musztarde i inne tego typu produkty ltpre zawierają ocet spirusowy.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT około miesiąca temu

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Dzień dobry,Disulfiram, najczęściej znany pod postacią implantu, tzw. wszywki alkoholowej jako Esperal, jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. W związku z tym, że disulfiram hamuje aktywność dehydrogenazy aldehydowej, w sytuacji konsumpcji alkoholu w czasie leczenia dochodzi do wyraźnego wzrostu stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia alkoholowego, takich jak choćby zwiększenie częstotliwości rytmu serca, zawroty głowy, nudności, wymioty, niedociśnienie oraz nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca. Wobec powyższego w czasie leczenia niniejszym medykamentem oraz w ciągu 7 dni od zakończenia terapii obowiązuje bezwzględny zakaz spożycia alkoholu. Warto również podkreślić, że objawy nietolerancji alkoholu mogą także wystąpić po spożyciu pokarmów, bądź preparatów zawierających w swoim składzie alkohol, takich jak na przykład ocet, różnorodne sosy do głównych potraw, syropy przeciwkaszlowe, płyny do płukania jamy ustnej, środki rozgrzewające czy płyny po goleniu. Nie ma dowodów, które wskazywałyby natomiast na konieczność wyeliminowania z diety produktów żywnościowych, w składzie których nie znajduje się alkohol.Z wyrazami szacunku,

Mgr Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny i Sportowy

https://mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl

https://www.znanylekarz.pl/mateusz-durbas/dietetyk/krakow

https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy