Czy mając wszywkę alkoholowa można jeść ogórki ?

Witam ,czy mając wszywkę alkoholowa można jeść ogórki konserwowe,kiszone ?

Dzień dobry,

Disulfiram, najczęściej znany pod postacią implantu, tzw. wszywki alkoholowej jako Esperal, jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. W związku z tym, że disulfiram hamuje aktywność dehydrogenazy aldehydowej, w sytuacji konsumpcji alkoholu w czasie leczenia dochodzi do wyraźnego wzrostu stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia alkoholowego, takich jak choćby zwiększenie częstotliwości rytmu serca, zawroty głowy, nudności, wymioty, niedociśnienie oraz nagłe zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca. Wobec powyższego w czasie leczenia niniejszym medykamentem oraz w ciągu 7 dni od zakończenia terapii obowiązuje bezwzględny zakaz spożycia alkoholu. Warto również podkreślić, że objawy nietolerancji alkoholu mogą także wystąpić po spożyciu pokarmów, bądź preparatów zawierających w swoim składzie alkohol, takich jak na przykład ocet, różnorodne sosy do głównych potraw, syropy przeciwkaszlowe, płyny do płukania jamy ustnej, środki rozgrzewające czy płyny po goleniu. Nie ma dowodów, które wskazywałyby natomiast na konieczność wyeliminowania z diety ogórków kiszonych i/lub konserwowych, podobnie zresztą jak innych produktów żywnościowych, w składzie których nie znajduje się alkohol.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl