Czy macicę mięśniakowatą neleży usunąć?
Jeżeli na USG do pochwowy wyszło, że moja mama ma macicę mięśniakowatą to należy ją usunąć?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Zalażne jest to od objawów i ich nasilenia. W wieku poreprodukcyjnym można bez konsekwencji usunąć całą macicę wraz z jajnikami, aby wyeliminować ryzyko ew. nowotworów. Zawsze należy jednak liczyć potencjalne korzyści z ryzykiem samego zabiegu.